Zrealizowaliśmy naszą ideę –
stworzyliśmy małą fabrykę wody mineralnej, odtwarzającą w swoim wnętrzu procesy, dzięki którym jej jakość, skład i smak jest identyczny
z występującymi w naturze

Dzięki urządzeniu aQuality,  woda mineralna i napoje mogą być produkowane blisko klienta, co eliminuje konieczność
ich butelkowania, transportu oraz recyclingu zużytych butelek plastikowych.

Największą zaletą tego systemu jest możliwość produkcji wód mineralnych zawierających kompleksy minerałów z najbardziej egzotycznych miejsc na ziemi, niespotykanymi w tradycyjnych butelkowanych wodach mineralnych.

Jest to urządzenie o wysokim stopniu innowacyjności, co pozwoliło na objęcie go ochroną patentową.

Trochę
o wodnym biznesie

Wiemy, że woda jest niezbędna do życia. Możemy żyć bez smartfonów, technologicznych gadżetów, alkoholu i wielu innych produktów. Bez wody pitnej człowiek może przeżyć jedynie od 3 do 5 dni. Dlaczego zdrowa woda w butelkach jest droga i trudno dostępna? Powinna być tania i na wyciągnięcie ręki! Dzieje się tak, ponieważ woda butelkowana jest produkowana w fabrykach daleko od miejsc, gdzie ludzie żyją i mieszkają. Musi być dostarczana i magazynowana. Taki system produkcji wody mineralnej nie jest korzystny dla środowiska naturalnego i generuje olbrzymie ilości zużytych opakowań, spalin samochodowych i hałasu w trakcie transportu, a sam proces produkcji wody mineralnej zużywa spore ilości energii. aQuality system dostarcza najwyższej jakości wody mineralne i jest przyjazny dla środowiska naturalnego. To mała fabryka produkująca wodę mineralną blisko klienta, dzięki czemu pomija proces transportu, logistyki, magazynowania opakowań oraz ich późniejszej utylizacji.

Kilka faktów
na temat wody

Jaka substancja jest najważniejsza dla ludzkiego życia? Ropa naftowa lub gaz? Może komputery? Absolutnie nie. Tą substancją jest jest woda!

Woda to w 60% składnik ciała mężczyzny i w 70% składnik ciała kobiety. Wody wymaga każda komórka naszego organizmu i każdy organ. Woda reguluje temperaturę ciała, nawilża wdychane powietrze i bierze udział w procesach oddechowych. Umożliwia transport i przyswajanie składników odżywczych i przekształca je w energię.
Woda usuwa niepotrzebne metabolity, rozcieńcza trucizny, chroni ważne narządy i nasze stawy.

Jak dużo wody potrzebujemy?

Każda dorosła osoba o wadze 90 kg, o średnim obciążeniu fizycznym potrzebuje co najmniej 12 litrów wody na dzień. Minimalne dzienne zapotrzebowanie na wodę dla osoby która waży 50 kg i nie jest obciążona wysiłkiem fizycznym to 2 litry. W wysokich temperaturach nasze ciała mogą tracić nawet pół litra wody na godzinę. Organizmy osób pracujących w gorącym klimacie mogą wymagać nawet 16 litrów wody na dobę. Ilość ta jeszcze wrasta w pomieszczeniach klimatyzowanych. W takich sytuacjach (wysoka temperatura i duży wysiłek fizyczny, klimatyzacja) dla utrzymania równowagi elektrolitowej należy skonsumować odpowiednią ilość wody oraz soli mineralnych, zwłaszcza chlorku sodu (do 30 gram dziennie). Niedobór NaCl może doprowadzić do poważanych zaburzeń równowagi elektrolitowej, w skrajnych przypadkach do odwodnienia i śmierci.

Woda pokrywa około 70% powierzchni ziemi, ale jedynie 3% to woda nadająca się do picia.

® Prus Konsulting sp. o.o.  tel: +48 61 2852042,   mobile: +48 504004403,   www.prus-consulting.com